Právě jste zde: Zprávy MPSV

WHITE LIGHT I, z.ú.

wwwsummer

MPSV

MPSV.CZ

Ministerstvo práce a sociálních věcí - MPSV ČR, informace z působnosti ministerstva a resortu
 • Důchodci si polepší. Průměrná penze se poprvé dostane nad 12 tisíc a dál výrazně poroste (aktualne.cz)
  Důchodci si polepší. Průměrná penze se poprvé dostane nad 12 tisíc a dál výrazně poroste (aktualne.cz)
  Důchody v příštím roce porostou průměrně o 475 korun, průměrná starobní penze se tak poprvé v historii Česka dostane nad úroveň 12 tisíc korun. Vláda schválila návrh valorizace, kterou předložila ministryně práce Michaela Marksová. Jde o největší růst penzí od roku 2008, zásluhu na tom mají rostoucí mzdy i ceny.

  aktualne.cz, 25. 9. 2017


  Cesta k dokumentu:» Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články :

 • Od listopadu se zvýší platy ve veřejné sféře
  Od listopadu se zvýší platy ve veřejné sféře
  Vláda svým nařízením schválila navýšení platových tarifů zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Zaměstnanci ve veřejné správě, členové bezpečnostních sborů, tedy policisté, hasiči, celníci, příslušníci vězeňské služby, ale i vojáci dostanou od 1. listopadu přidáno o 10 procent. Pedagogičtí zaměstnanci v regionálním školství si polepší o 15 procent. Zvýšení se týká přibližně 628 tisíců lidí, včetně zaměstnanců v sociálních službách, kultuře a různých úrovních úřadů. Zaměstnanci ve zdravotních službách dostanou přidáno o deset procent od 1. ledna 2018, protože jsou jejich platy vázány na úhradovou vyhlášku vydávanou vždy pro celý kalendářní rok.

  (Soubor ke stažení: TZ_-_Od_listopadu_se_zvysi_platy_ve_verejne_sfere.pdf, velikost: 82.8 KB, poslední změna: 25.09.2017)
  Cesta k dokumentu:» Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky :

 • Veřejný prostor čeká proměna, musí být více přátelský seniorům
  Veřejný prostor čeká proměna, musí být více přátelský seniorům
  Česká společnost stárne, demografické změny představují velkou výzvu. Týká se to i veřejného prostoru ve městech a obcích. O variantách vývoje a potřebných opatřeních diskutovali domácí i zahraniční odborníci na konferenci v Černínském paláci v Praze. Akci slavnostně zahájil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která zároveň předala Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace čtyřem významným osobnostem.

  (Soubor ke stažení: TZ_MPSV_-_Verejny_prostor_ceka_promena._Musi_byt_vice_pratelsky_seniorum.pdf, velikost: 259.1 KB, poslední změna: 25.09.2017)
  Cesta k dokumentu:» Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky :

 • Ženy v ČR pracují 82 dní v roce zadarmo
  Ženy v ČR pracují 82 dní v roce zadarmo
  Česká republika je zemí s druhou největší nerovností v odměňování žen a mužů v EU, což způsobuje sociální i ekonomické problémy a snižuje životní úroveň rodin. Na konferenci pořádané v úterý 19. září v Lidových sadech v Liberci se budou čeští a zahraniční odborníci a odbornice snažit hledat řešení tohoto problému, a diskutovat o možnostech, jak v ČR využít zkušenosti z ostatních evropských států.

  (Soubor ke stažení: TZ_-_Zeny_v_CR_pracuji_82_dni_v_roce_zadarmo.pdf, velikost: 185.5 KB, poslední změna: 25.09.2017)
  Cesta k dokumentu:» Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky :

 • Mikrojesle
  Mikrojesle  Cesta k dokumentu:» Ochrana práv dětí » Rodina :